Home page / ProjektyVybrané realizacePůdní byty / Jedinečná půdní vestavba Komenského
20151022_130259

Půdní vestavba prostorného bytu v srdci města Olomouce


Ojedinělá půdní vestavba na Komenského ulici o výměře 125 m2 s mimořádnými historickými prvky, nacházející se v 6 NP zrekonstruovaného bytového domu s novým výtahem. Předmětný prostor se nachází ve výjimečné lokalitě v samém srdci historického jádra města v těsné blízkosti úchvatné katedrály svatého Václava a Přemyslovského paláce na ulici
Komenského.

Velkou výhodou projektu byla možnost vytvoření nevšedního, charismatického bydlení, se střešní terasou s impozantním výhledem na krásy nádherné Olomouce, historických památek a malebné rozlehlé okolní přírodní krajiny. Součástí půdního prostoru je unikátní historická věžka, ze které bude vybudována pracovna. Jedná se o nevšední projekt s ohledem na polohu, potenciál možných úprav, historickou hodnotu a jedinečný prostor, který nemá v rámci obdobných projektů konkurenci s přihlédnutím k ceně realizace.

Byt byl navržen ve více variantách. V rámci půdní vestavby je součástí rekonstrukce také střecha, kdy došlo ke zpevnění krovu a nahrazení starého krovu novým v bytové části vestavby. Fotografie rekonstrukce krovu uvádíme níže.

Projekt byl navržen ve spolupráci s architektem, na míru:

Uvnitř bytové jednotky bylo možno po konzultaci s architektem provést dílčí změny, např. provedení přerozdělení příček v celém bytě. Bylo také možné vytvořit příčku za koupelnou, kde tak byla možnost vytvoření dalšího pokoje. Stejně tak bylo možné vytvořit i velice moderní variantu bytu 4+kk (viz. přiložený půdorys). Bylo provedeno zrušení příčky zimní zahrady a ponechání otevřeného prostoru obývacího pokoje. Vnější vzhled prošel také změnami s přihlédnutím na požadavky Úřadu památkové péče, zejména se jednalo o rozmístění střešních oken, vzhled střešní krytiny apod. Volba vybavení celého bytu spočívala na klientovi.

Prodáváte pozemek k výstavbě?


Hledáme pozemky určené k výstavbě na bytové domy. Nabízíme Vám větší zhodnocení. Ctíme okolí a vždy se snažíme navrhnout výstavbu tak, aby byla dle podmínek místněpříslušných regulativů a zejména v souladu s okolím. Nabízíme vyšší, než Vámi požadovanou cenu.

Více zde

Zdarma Váš dům opravíme!


Máte dům, který potřebuje opravit a nemáte na něj finance? Přemýšlíte, jak získat finance na opravu domu? Jste družstvo nebo společenství vlastníků a nevíte, jak se dohodnout na opravě domu, kde sehnat potřebný kapitál?

Více zde

Bytový dům Petrovice - Praha


Po změně legislativy, ve které díky zneplatnění pražských stavebních předpisů- PSP, nebylo možno schválit jakýkoliv projekt v centrální části Prahy, jsme se nevzdali a dle nových PSP zdárně finišujeme v tomto projektu v nové a rozšířené podobě, k definitivnímu schválení k výstavbě.

Více zde

Kontaktujte nás

Kanceláře:

Římská 31
Praha 2 - Vinohrady
120 00

Krakovská 6
Olomouc - Nové Sady
779 00

Tel: +420 607 087 101
Email: info@developing4you.cz

developing 4 you

Developing 4You s.r.o.
Dlouhá 35
Praha 1 - Staré Město
110 00

IČ: 053 45 227
DIČ: CZ 053 45 227

Top